Partnerzy projektu

Valkeakosken kaupunki – Finland (Valkeakoski)

Jest to Miejska Biblioteka i Centrum Kształcenia Ustawicznego promujące aktywne obywatelstwo i możliwości uczenia się przez całe życie wśród 20 000 mieszkańców fińskiego miasta Valkeakoski. Razem koordynują ten projekt i mają nadzieję znaleźć nowe i innowacyjne sposoby promowania swoich usług i wspólnej pracy.

 www.valkeakoski.fi

Aktywni XXI – Polska (Jelenia Góra),

Jest to organizacja pozarządowa, działająca w Polsce, na Dolnym Śląsku, w Jeleniej Górze. Głównym celem Fundacji jest wspieranie osobistego i społecznego rozwoju dorosłych, dzieci i młodzieży.
Fundacja AKTYWNI XXI organizuje szkolenia, warsztaty i spotkania. Współpracuje również z regionalną biblioteką publiczną w Jeleniej Górze.

www.aktywni21.org.pl

RANDERS KOMMUNE – Denmark (RANDERS)

Jest to biblioteka publiczna w miejscowości Randers. Składa się z głównej biblioteki w centrum miasta, trzech lokalnych bibliotek i mobilnej biblioteki. 71 pracowników rocznie opiekuje się ponad 580 000 odwiedzających.

www.randerbib.dk

Comune di Fano – Italy (Fano)

Miasto Fano jest gminą liczącą około 60 000 mieszkańców, leżącą w regionie Marche (Włochy). Jest mocno zaangażowana w dziedzinie promocji i wzmacniania dziedzictwa kulturowego poprzez różnego rodzaju inicjatywy. Gmina Fano wspiera kilka organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających w dziedzinie kultury, współpracy i zachowania pamięci, w organizowaniu i promowaniu wydarzeń publicznych i innych inicjatyw.

www.sistemabibliotecariofano.it

Training 2000 psc – Italy (Mondavio)

TRAINING 2000 to organizacja szkoleniowa dla dorosłych działająca w regionie Marche w zakresie edukacji i kształcenia dorosłych (LLP – kształcenie ciągłe i stałe), doradztwa i promocji działań szkoleniowych w przedsiębiorstwach, szkolenia trenerów i nauczycieli w szkołach. Organizuje szkolenia dla dorosłych w różnych sektorach.

www.training2000.it