Gra terenowa

GRA TERENOWA DLA SENIORÓW

Od kwietnia pracowała również 4-osobowa grupa zadaniowa, której celem było przygotowanie gry terenowej dla Seniorów z wykorzystaniem TIK(Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych). Idea opracowania gry terenowej aktywizującej seniorów została przywieziona z warsztatów trenerskich prowadzonych przez Association e-Seniors w Paryżu, które odbyły się w lutym 2020 r. w ramach projektu SIDAL.

Ustalono obszar terytorialny i zakres tematyczny gry. Podczas przygotowań, realizowanych online, bo był to okres izolacji, panie zdobyły m. in. takie umiejętności jak:

– praca zespołowa w chmurze internetowej;

– robienie zdjęć i wysyłanie ich do katalogów w chmurze;

– korzystanie z generatorów online: krzyżówek, labiryntów, wykreślanek, QR-kodów oraz chmury wyrazów;

– tworzenie quizów z wykorzystaniem formularzy Google.

Gra terenowa dla Seniorów z TIK odbyła się 8 lipca 2020 r. W grze uczestniczyły dwa zespoły. Uczestniczki posługiwały się mapą, robiły zdjęcia i wysyłały MMSy, odczytywały QRcody i wyszukiwały w sieci informacji na postawione w grze pytania. Rozwiązywały zadania przygotowane w postaci labiryntów i wykreślanek. Na zakończenie odpowiedziały na pytania postawione w quizie online. Zarówno uczestniczki jak i twórczynie były bardzo zadowolone z przebiegu gry. Organizatorki już mają pomysły na kolejne działania.